Ваш кошик порожній :(

Найстаріший на сьогодні замок був виявлений в 1843 р експедицією Еміля Боти в палаці ассірійського царя Саргона II (721-705 рр. До н. Е.) В верхів'ях річки Тигр (зараз Ірак). Вертикально розташований дерев'яний корпус, в якому рухався дерев'яний горизонтальний засув, був укріплений на зовнішній поверхні однієї з дверей палацу. Усередині корпусу, в вертикальних пазах вільно переміщалися штифти. На жаль, палац був давно зруйнований, і зараз неможливо встановити, куди вели двері, на яких висів цей замок, єдиний в комплексі з більш ніж 200 окремих приміщень і 30 відкритих дворів, з'єднаних численними коридорами. Але це не були ні спальня царя, ні скарбниця, ні сховище залізних заготовок (величезна цінність в той час), ні жіноча половина.

«Не порожній звук»

У більшості слов'янських народів звучання сходить до праслав. * Zam'k' з тим же значенням, що було створене від дієслова * zam'kn? Ti «замкнути». Воно споріднене слову «поцупити» - вкрасти, близькому до сучасного жаргонному «відвести».

Також відзначають існуюче у багатьох центральноєвропейських народів збіг слів, що позначають пристрій і укріплений вузол збройного захисту, - «замо? К» і «за? Мок».

«Поганий той ключ, що без замка»

Мало хто знає, що існує офіційний рекорд на найбільший, хай не великий, але вже точно важкий ключ. Так зв'язка з 3 ключів загальною вагою 120 кг стала надбанням і гордістю Пакистанського майстра в 2003 році.

А найбільш поширені замки з циліндровим корпусами в середньовіччі, що використовували слов'яни, іменувалися ніяк інакше як «пиряльнимі» (від слова штрикнути).

Які замки бувають?

  • Навісні - традиційні вид замків, що гордо служать нам протягом багатьох століть, за своє довге існування стали набагато компактніші і хитріше. Нинішній замок виконаний з важких сплавів і володіє здавалося б нескінченним набором комбінацій, став би дивовижною знахідкою для медвежатников з минулого.
  • Накладні і врізні - звичайно ж, самі на сьогоднішній день поширені в господарстві замки, завдяки яким можна зберегти і позначити особистий простір. Зберегти можна і конфіденційність і одночасно підтримувати зв'язок зі зовнішнім світом. Наприклад всім відомі поштові замки.
  • Сувенірні - окремим видом замків слід виділити сувенірні замки, які хоч і не випускаються в великих масштабах, але грають величезну роль і здатні нести службу протягом багатьох поколінь. Наприклад, замки на одруження, які закохані вішають на мосту, в знак нерозлучною любові і вірності їх сердець.
  • Тросові - даний вид замків набув широкого поширення з приходом велосипедів і паркувальних місць. Сучасного жителя мегаполісу віддає перевагу вільне пересування по місту вже важко уявити без такого пристосування.

Пов'язані товари